ПРИКЛАДНАЯ КИНЕЗИОЛОГИЯ.
ОБУЧЕНИЕ.
ДИАГНОСТИКА.
ЛЕЧЕНИЕ.
г. Черновцы
+38 (099) 0000 794
г. Киев
+38 (099) 0000 794
Обучение в Международном колледже Прикладной Кинезиологии:
+38 (050) 8618 444
www.icak.org
МedAlternatywa
klinika medycyny funkcjonalnej
postępowe techniki odnowy biologicznej
ARTYKUŁY //
m. Czerniowce
wczesny zapis telefonicznie:
+38 (0372) 909-910
m. Kijow
wczesny zapis telefonicznie:
+38 (099) 0000794
Szkolenia w
"Szkole Zdrowia":
+38 (050) 3745072
TERAPIA KRANIO-SAKRALNA - TAKI NIETYPOWY I
PRZYJEMNY METODĘ LECZENIA
-
Autor - MedAlternatywa
Dla większości jest znanym o cyklach i rytmie różnorodnych naturalnych zjawisk, które zachodzą we Wszechświecie. Organizm człowieka to także cząstka Wszechświata, który odzwierciedla prawa natury i żyje zgodnie z nim. Zrozumienie praw natury żywego organizmu pozwala lekarzom mądrze i skutecznie pomagać ludziom.
Powszechnie znany jest fakt, że wszystkie narządy w naszym ciele wykonują ruchy (endorytm). Do każdego z organów, charakteryzuje swój endorytm. Na przykład, dla serca - 60 do 90 uderzeń na minutę są uważane za normę, do płuc - to 16-20 oddechów na minutę, dla przewodu pokarmowego cykl trwa około 2-3 godziny. Naruszenie endorytmów należy traktować jako alarm organizmu o awarii jednej z systemów. I jeśli jeszcze raz zwracamy uwagę na częstotliwość tętna i oddechu, ponieważ zdarzyło się tradycyjnie, to złapać i poczuć naruszenie endorytmu w pracy innych układów i narządów - nam nie sił.
Nawet nasz czaszka również elementy ruchu. Kości czaszki przesuwają się, zachodzi na 2-3 mm w ciągu jednego cyklu. Dość długi okres czasu lekarze uważali, że po urodzeniu kości czaszki stopniowo zagęszczenia się gałązek i czaszka staje się błędów i nieruchomy konstrukcję. Jednak okazuje się to zupełnie nie tak. W ciągu całego życia nasza czaszka "oddycha", porusza się z prędkością od 6 do 12 uderzeń na minutę. Dzieje się to dzięki kranio - sakralnym rytmem.
Słowa "kranio" i "sakrum" - pochodzenia łacińskiego. One oznaczają - czaszka i krzyż. Nauka, która bada różnorodne nieprawidłowości w układzie czaszka-krzyż, otrzymał tytuł kranio-sakralnej terapii (KST). Koncepcja KST jako nauki, po raz pierwszy została umieszczona w praktycznej medycynie amerykaninem Williamem Garnerem Saterlendem (Sazerlendem) w latach 40-tych ubiegłego tysiąclecia. Otrzymała wsparcie oraz dalszy rozwój w latach 70-tych w pracach Franklina Sillza, Violy Fraiman, Johna Apledżera. KST rozpoczęli studiować w osteopatycznych uczelniach w USA, gdzie pełniła do 50% procesu dydaktycznego, a sama metoda zyskała uznanie wśród społeczności medycznej i cieszył się zaufaniem pacjentów w USA i Europie. Okazuje się, że między czaszką i krzyżowym działem kręgosłupa, istnieje związek przez likworodynamicyny system kręgosłupa, przez membrany, które otaczają rdzenia kręgowego i mózgu przez płyn rdzeniowy płyn, który obmywa powłoki rdzenia kręgowego. Dlatego naruszenie kranio-sakralnego rytmu prowadzi do zaburzeń symetryczne pulsacji i znajduje odzwierciedlenie we wszystkich częściach naszego organizmu, które przejawia się poprzez zaburzenia i choroby. Ostrożne manipulacji poza wrażliwych rąk specjalisty na łączeniach czaszki pozwalają na zmianę położenia kości czaszki i przywrócić poprzednią synchronizację ruchów i krążenie płynu mózgowo-rdzeniowego. Takich manipulacji zupełnie bezbolesne.
Obserwując pracę kranio-sakralnej terapeuty, na pierwszy rzut oka, można odnieść wrażenie, że kładzie swoje ręce na ciało pacjenta w określonej kolejności, jak gdyby "słucha". W rzeczywistości, lekarz ciężko pracuje, dokonując bardzo delikatne, niemal niewidoczne dla naszego oka ruchu. Ledwie dotykając głowy, specjalista ocenia amplitudę ruchów kości czaszki, stan szwów czaszki, ich symetria, wrażliwość i zdolność ruchu. Istotą tej terapii jest w diagnostyce i leczeniu ograniczeń ruchomości tkanek naszego ciała.
KST daje wspaniałe rezultaty w leczeniu skomplikowanych stanów, nie powodując powikłań i nie powodując przy tym dyskomfortu dla pacjenta. Jest to rodzaj terapii manualnej z powodzeniem stosuje się w leczeniu nie tylko dorosłych, ale nawet dzieci. KST pokazuje ludziom, które doznałi urazu głowy, kontuzji mózgu. U tych pacjentów już na pierwszej sesji można do osiągnięcia znaczącej poprawy. W trakcie leczenia znika wnętrze czaszkowe nadciśnienie tętnicze, stabilizuje funkcjonowanie układu nerwowego, poprawia sen, stabilizuje się praca narządów wewnętrznych, znika wiele innych problemów, które wynikają z braku równowagi przez kości czaszki. Ból głowy, migrena, neuro-cyrkulacyjna dystonia, krążenia i układu odpornościowego naruszenia - to nie cała lista stanów, w których KST bywa skuteczna. KST - jedna z najprzyjemniejszych procedur. Ręce specjalisty, zmniejszają ból i napięcie w ciele, tworząc pacjentowi poczucie lekkości i komfortu. Po sesji uczucie rześkości i świeżości, które można porównać z poczuciem pełnego wypoczynku. Jeśli znudzi Ci się chodzić od specjalisty do specjalisty, odczuwać na sobie różne leki, nie odczuwając przy tym ulgę, to kranio-sakralna terapia - właśnie to metoda leczenia, która przywróci twojemu ciału harmonię i zdrowie. W końcu zdecydować Wam.
Kandydata med.nauk, asystenta katedry chirurgii urazowej, ortopedii i neurochirurgii Bukowyńskiego państwowego uniwersytetu medycznego Tsyrkot Igor.