top of page

МедАльтернатива

найпрогресивніші методики відновного лікування

клініка функціональної медицини

м. Чернівці 
попередній запис на прийом:
+38 (0372) 909-910

м. Київ
попередній запис на прийом:
+38 (099) 0000794

СТАТТІ //

КРАНІО-САКРАЛЬНА ТЕРАПІЯ В РОБОТІ З ДІТЬМИ

Навчання основам прикладної кінезіології
в "Школі Здоров'я":
+38 (050) 3745072

  • Автор - МедАльтернатива

У давнину в слов'янських селах практично кожна повитуха могла не тільки прийняти пологи, допомогти молодій мамі порадами, а й лікувати немовляти, наприклад, «виправити голову». Озброївшись міцною червоною мотузкою, бабуся вимірювала головку карапуза, перевіряла її симетрію за ступенем натягу мотузочки в різних напрямках. Потім робила нехитрі майже невидимі оку маніпуляції. Наші предки знали, що дитина кричить і плаче уві сні не тільки через болі в животику, але часто - від головних болів через неправильне положення кісточок на голові. Мудрі жінки знали, як правити головку новонародженим. Адже під час пологів ймовірно зміщення кісток, що тягне за собою не тільки болісні головні болі у крихіток, але й зміна функції мозку, погіршення здоров'я в цілому.

У наш час у кожному доброму пологовому будинку за кордоном є фахівець, який в перші години життя малюка може діагностувати і виправити мікротравми, отримані при народженні. Перед такою маніпуляцією, оскільки там доказова медицина, всім малюкам роблять УЗД шиї (найпоширеніша травма, особливо коли акушерка тягне малюка за головку, як би «допомагаючи»), і направляють на м'яку мануальну терапію. Після корекції знову роблять УЗД, і дитину вже БЕЗ родових травм шийного відділу хребта віддають мамі. Сьогодні в Україні тільки починається навчання неонатологів цій техніці. Однак, такий фахівець не по кишені державним пологовим будинкам. Та й кваліфікація у такого фахівця повинна бути високою.

Що ж таке краніо-сакральна терапія? Вже практично доведено, що кістки черепа рухливі не тільки у новонародженої дитини, а й у дорослих. Так, при знімках на апараті МРТ одного і того ж розрізу раз на кілька секунд дозволяють бачити, як ритмічно, кожні 6-10 секунд, «дихають» кісточки голови. При операціях на хребті видно рух спинномозкової рідини - ліквору. Воно теж ритмічно: припливи ліквору спостерігаються кожні 6-10 секунд. Цей ритм і називається краніо-сакральним ритмом. Неправильний ритм і його зсув, асиметрія призводять до хвороб. У важких хворих число «подихів кісточок» знижується до 2-3 або збільшується до 20 в хвилину. При цьому турбують болі, виникають судинні та психоневрологічні порушення. Пацієнт шукає вихід із ситуації, ходить по лікарях і ковтає таблетки жменями. У кращому випадку традиційне лікування призводить лише до тимчасового полегшення. Щоб повернути здоров'я, потрібно відновити правильний краніо-сакральний ритм. При мінімальному мануальному коригуючому впливі на кістки черепа можна позбавити людину від багаторічних сильних болів, без операції виправити асиметричність особи, поліпшити зір, слух, навіть звільнити від алергічних реакцій.

«Чарівне лікування», яким володіли наші предки, пояснили і відродили вже на новому рівні фахівці з краніо-сакральної терапії, батьківщиною якої вважається Америка. Діагностика та лікування проводиться через вивчення і супровід ритму рухів кісток черепа, хребта, в тому числі і крижів (по-латині "cranium" - "череп", "sacrum" - "крижі").

Коли потрібно звернутися до краніо-сакрального терапевта?

  • якщо у дитини є порушення психофізичного розвитку (в тому числі затримки психомовного розвитку, аутизм, гіперактивність);

  • після травм голови, навіть якщо це шишка, яка цілком здатна збити організм з правильного ритму

  • якщо болить спина, особливо шия;

  • якщо є яскраво виражена асиметрія тіла, особи;

  • якщо є проблеми зі слухом, зором, якщо закачує у транспорті, або навпаки, висловлено бажання розкручуватися на каруселях, гойдатися на гойдалці;

  • якщо у малюка алергія;

  • якщо дитина носить жорсткі бреккет-системи: зміна положення зубів теж тягне за собою зміну ритму.

Корекція психофізичного розвитку за допомогою краніо-сакральної терапії відбувається в кабінеті на масажному столі, з іграшками та мультиками. Якщо дитина не погоджується лягати, то можна здійснювати краніо-сакральну терапію уві сні (підбирається час прийому). Після впливу краніо-сакральної терапії діти з проблемами розвитку краще сплять, сприймають навчальний матеріал, їм легше володіти власною поведінкою.

Якщо Ви боїтеся "віддати" дитини на таку мануальну терапію - радимо спочатку пройти сеанс комусь із батьків і по-справжньому відчути ефективність мінімального впливу рук краніо-сакрального терапевта.

Який режим лікування краніо-сакральною терапією?

Всі діти різні. Одній дитині вистачить трьох сеансів для зняття гострого болю, комусь потрібно вісім зустрічей з фахівцем. Найбільш правильний режим - це не частіше, ніж раз на тиждень, адже організм дитини повинен привчитися до правильного ритму, і прийняти його. Успіх і швидкість лікування залежить від того, наскільки швидко організм привчиться правильно працювати в краніо-сакральному ритмі, який виправить фахівець на сеансі. Після шести-восьми сеансів щотижня, якщо організм легко звикає до правильного ритму, можна переходити на зустрічі раз на два тижні, потім раз на місяць. Потім бажано перевіряти правильність ритму раз на півроку.

Багато маленьких пацієнтів потрапляють в кабінет після того, як їх батьки шукають в Інтернеті можливості лікування краніо-сакральним терапевтом за кордоном. Однак так далеко від дому неможливо створити правильний режим для відновлення краніо-сакрального ритму. Адже там немає можливості робити сеанси раз на тиждень і вісім тижнів перебувати за кордоном у дорогій клініці. Пацієнтам клініки функціонального лікування "МедАльтернатіва" в цьому плані пощастило, адже вони можуть отримувати висококваліфіковану допомогу у сертифікованого фахівця.

Вибір за Вами

 

Якщо Вас зацікавила інформація і Ви бажаєте покращити свій рівень здоров'я - маєте можливість записатись на прийом до спеціалістів кабінету відновного лікування "МедАльтернатива"

тел: +38 (0372) 909 910

  • Instagram
  • Wix Facebook page
bottom of page